Moτοπορεία πραγματοποίησαν το μεσημέρι οι ντελιβεράδες της Πάτρας στο πλαίσιο της 4ωρης στάσης εργασίας που έχουν προκηρύξει για σήμερα 12μμ-16μμ.
Οι κινητοποιήσεις ξεκίνησαν με συγκέντρωση διαμαρτυρίας έξω από το Εργατικό Κέντρο και πραγματοποιούνται ώστε να μην προχωρήσει η αλλαγή της εργασιακής τους σχέσης, όπως δηλώνουν οι διανομείς στην επιχείρηση – πλατφόρμα “e-food” και στην Πάτρα.
Οι μηχανοκίνητοι διαμαρτυρόμενοι «ξεσήκωσαν» με κορναρίσματα τους κεντρικούς δρόμους της πόλης, πέταξαν φυλλάδια ενώ έκαναν στάση στην πλατεία Γεωργίου όπου άναψαν καπνογόνα.
![](https://www.symboulos.gr/wp-content/uploads/IMG_20210922_122017-Copy.jpg)
dav
#pgnews
#ΔΥΤΙΚΗΕΛΛΑΔΑ