Ένα επίλεκτο στέλεχος της Αχαϊκής Επιμελητηριακής Ανάπτυξης του Επιμελητηρίου Αχαΐας, ο Παναγιώτης Βαφείδης ¨έφυγε» στις 16 Αυγούστου από τη ζωή μετά από μακροχρόνια ταλαιπωρία της υγείας του, όπως γνωστοποίησε με ανάρτησή του ο διευθυντής της Αχαϊκής Επιμελητηριακής Ανάπτυξης Θανάσης Κούστας.
H Εξόδιος Ακολουθία θα ψαλεί την Παρασκευη 18/8 στις 11.00 στον Ιερό Ναό του Αποστόλου Ανδρέα στην Πάτρα
Συγκινητικός ο αποχαιρετισμός της συζύγου του Χριστίνας Ταβλά με την οποία ο εκλιπών έχει αποκτήσει 2 κόρες:
«Αυτό το βλέμμα… Πάντα κάτι ονειρευόσουν, πάντα κάτι σχεδίαζες… Με ωριμότητα, λογική, προγραμματισμό, σιγουριά… Αλλά και γεμάτος συναίσθημα και αγάπη… Για την οικογένειά σου, τους φίλους και συνεργάτες σου…
Υπόδειγμα σε όλα αγόρι μου.
Όπου κι αν βρέθηκες, απέπνεες εμπιστοσύνη, αυτοπεποίθηση, ήσουν ενωτικός και συμβιβαστικός, προσεκτικά καινοτόμος…
Σ’ αγαπάω. Και τώρα και πάντα.
Είμαι περήφανη που είμαι δίπλα σου.
Οι κόρες μας σε καμαρώνουν, είσαι παράδειγμα γι’ αυτές.
Ειμαι ευγνώμων αγόρι μου.
Ξεκουράσου… Το δικαιούσαι…»
![](https://www.symboulos.gr/wp-content/uploads/αχεπαν-Copy-300x200.jpg)
Ο Παναγιώτης Βαφείδης δεύτερος απο αριστερά ανάμεσα στο Πρόεδρο του Επιμελητηρίου Αχαΐας Πλάτωνα Μαρλαφέκα ( στο βήμα) και το διευθυντή της ΑΧΕΠΑΝ Θανάση Κούστα . Από την εκδήλωση του Επιμελητηρίου Αχαΐας στο 25ο Forum Ανάπτυξης
Μια από τις τελευταίες δημόσιες παρουσίες του Παναγιώτη Βαφείδη ήταν στο 25ο Forum Ανάπτυξης το Νοέμβριο του 2022 όπου στην κεντρική εκδήλωση του Επιμελητηρίου Αχαΐας παρουσίασε και συντόνισε την ενότητα «Ευρωπαϊκό Πρόγραμμα MEDst@rts (Πρόγραμμα ENI CBC MED 2014-2020)» όπου παρουσιάστηκαν νέοι επιχειρηματίες που βραβεύτηκαν και χρηματοδοτήθηκαν από το πρόγραμμα
ΔΕΙΤΕ ΣΤΟ ΣΧΕΤΙΚΌ VIDEO ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΒΑΦΕΙΔΗ